Typ výletu: ZOO
Obtiažnosť: ľahká
Spoplatnený vstup: Áno

Bezbariérový prístup Zvieratá Aj s deťmi

Jedna z najkrajších zoo na Slovensku nachádzajúca sa v rekreačnom prostredí kúpeľného mesta Bojnice. Rozkladá sa na ploche 41 ha, z čoho expozičnú časť tvorí 20 ha. 

Popis

Patrí k zoologickým záhradám všeobecného typu, t. j. bez vyhranenej špecializácie na určité druhy zvierat. V minulosti sa vyššia pozornosť venovala najmä odchovu rysov ostrovidov, bežcov (emu, nandu) a horských kôz.

Počet druhov zvierat chovaných v tejto zoo je najväčší zo všetkých piatich slovenských zoo. V závere roka 2011 to bolo celkovo 414 živočíšnych druhov v počte 2268 exemplárov. Ako jediná slovenská zoo chová napr. slony africké, antilopy bongo, horské zebry Hartmannovej, orangutany bornejské a mnohé ďalšie. Od roku 2003 sa zoo stala riadnym členom najprestížnejšej asociácie svetových zoologických záhrad a akvárií (WAZA), ktorá združuje okolo 250 elitných svetových zoo. V rámci európskych chovných programov a plemenných kníh pre ohrozené druhy je zapojená do chovu 25 druhov zaradených do európskych chovných programov (EEP – European Endangered species Programme) a 23 druhov zaradených do európskych plemenných kníh (ESB – European Studbooks). ZOO Bojnice spravuje národné záchytné centrum pre zhabané a zaistené živočíchy a odborní pracovníci aktívne spolupracujú s orgánmi CITES a Štátnou ochranou prírody.

Dostupnosť

Otváracie hodiny ako i zážitkové akcie najdete na stránkach ZOO:
http://zoobojnice.sk/ideme-do-zoo/otvaracie-hodiny/


Druh výletu, možnosti

  • s rodinou

Prístupnosť v ročných obdobiach

  • celoročne prístupné

Prístupová cesta

  • asfaltová

Parkovanie

  • spoplatnené parkovisko

Hodnotenie

Žiadne hodnotenie